Бюджет недоотримав 45% акцизного податку з роздрібної торгівлі сигаретами в 2018 році

13 лютого 2019
Бюджет недоотримав 45% акцизного податку з роздрібної торгівлі сигаретами в 2018 році

Державній фіскальній службі (ДФС) не вдається ефективно адмінструвати цей податок. Про це заявив директор Департаменту конкурентоспроможності бізнесу Федерації роботодавців України Олександр Яворський.

У 2015 році було запроваджено акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Стартувала реформа децентралізації – місцевим бюджетам потрібні були стабільні джерела наповнення.

Згідно з розрахунками за даними ДФС та Державної служби статистики, якщо у 2015 році роздрібний податок з тютюну сплачувався у 71% випадків, то у 2018 році - лише у 55%.

З урахуванням щорічного зростання податків на тютюнові вироби та цін на них, місцеві бюджети повинні були отримати в 2018 році 4,3 млрд. гривень, але отримали лише 2,4 млрд. гривень. Таким чином спостерігається недонадходження податку на рівні 45%.

З року в рік прослідковується тенденція на подальше зменшення рівня сплат. ДФС не вдається проконтролювати 80 тисяч точок роздрібного продажу. Неналежне адміністрування – вірний шлях до зростання тіньового сегменту.

Найбільше ухиляються від сплати роздрібного акцизу з сигарет у Луганській та Донецьких областях (близько 500 млн. грн. або 80% недонадходжень з урахуванням обсягів реалізації та кількості курців). У Харківській та Дніпропетровській областях недовиконання склало понад 60%, (понад 200 млн. грн. у кожній, або 60% недонадходжень з урахуванням обсягів реалізації та кількості курців).

Нагадаємо, що видання Крапка Клуб провело журналістське розслідування, в рамках якого встановило, що в окремих кіосках Києва при продажі сигарет  покупцям надають недійсні чеки, які не відображаються в базі ДФС. Можна припустити, що ця схема є одним із способів ухилення від сплати податків.

За матеріалами Федерації роботодавців України, а також видань «Цензор.нет», «Krapka Club» та «Українські новини»


Фото - Кореспондент


Опитування Висловити
свою думку