ДРС пропонує готове рішення всім регуляторним органам для оприлюднення регуляторних відкритих даних

27 лютого 2019
ДРС пропонує готове рішення всім регуляторним органам для оприлюднення регуляторних відкритих даних

Державна регуляторна служба України пропонує готове рішення всім регуляторним органам для оприлюднення регуляторних відкритих даних, кінцевою метою якого є прискорення місцевого економічного розвитку.

Про це під час семінару на тему «Відкриті дані і регуляторна політика органів місцевого самоврядування», що пройшов у Хмельницькому 14 лютого заявила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

«Державна регуляторна служба України пропонує готове рішення всім регуляторним органам для оприлюднення регуляторних відкритих даних, кінцевою метою якого є прискорення місцевого економічного розвитку. Для ефективного обміну інформацією про регуляторну діяльність між розпорядниками та користувачами даних ми пропонуємо застосовувати рекомендації ДРС. Вони містять прості та зрозумілі інструкції щодо оприлюднення наборів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, для підвищення їх якості та створення програмного забезпечення, що їх використовує. А для полегшення оприлюднення стандартизованих наборів регуляторних відкритих даних вже функціонує онлайн-сервіс «Open Data Публікатор», - заявила Ляпіна.

«Місцеві регуляції створюють щонайменше третину адміністративного навантаження на малий та середній бізнес. Тому питання їх удосконалення, напрацювання ефективних та необтяжливих для бізнесу рішень, є ключовим для успішного економічного розвитку регіонів, особливо для фахівців, що опікуються цим у муніципалітетах та ОТГ», - додала тренер семінару, експерт з аналізу політики, координатор програм МБО «Фонд Східна Європа», залучений експерт Адвокаційно-аналітичного центру «Львівський регуляторний хаб» при Школі управління УКУ Віра Недзведська.

Враховуючи актуальність використання таких стандартів регуляторними органами, за підтримки партнерів, ДРС проводить низку навчальних заходів щодо їх впровадження. Під час них учасники можуть ознайомитися з положеннями стандартів та дізнатися про можливості використання онлайн-сервісу OpenDataПублікатор для спрощення належного виконання вимог законодавства щодо оприлюднення на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua наборів відкритих даних регуляторних органів.

За матеріалами Кабінету Міністрів України.

Опитування Висловити
свою думку