Мораторій на перевірку бізнесу припинив свою дію

4 січня 2019
Мораторій на перевірку бізнесу припинив свою дію

Причиною цьому стала відповідна норма, прописана в Законі України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Відповідно до законодавства, з січня місяця 2019 року перевірки відновлюються згідно Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу був вперше введений в серпні 2014 року. 3 листопада 2016 року було ухвалено Закон України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", що діяв до 31 грудня 2018 року включно.

Разом з тим, у 2018 році було скасовано заборону на перевірки бізнесу для низки органів державної влади: ДФС, Мінприроди, Антимонопольний комітет, Держспецзв'язку, Держлікслужба, Держгеонадра, Держгеокадастр, НКРЕКП, НКЦПФР, Державіаслужба, Держаудитслужба, Держекоінспекція, частково ДСНС.

В жовтні 2018 року МЕРТ запустив інспекційний портал – пілотний модуль інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду, до якого вже в перший тиждень функціонування було внесено інформацію щодо майже 250 тис. запланованих на 2018–2019 роки перевірок бізнесу і понад 50 тис. їх результатів.

На даному сайті також можна дізнатися інформацію щодо річних планів перевірок органів влади, які наділені контролюючими функціями - центрального, місцевого та територіального статусу.

Джерела: Укрінформ, Mind.ua

Фото: www.freepik.com


Опитування Висловити
свою думку