Надходження до бюджету від акцизу на тютюн в січні 2019 року скоротилися вдвічі

13 березня 2019
Надходження до бюджету від акцизу на тютюн в січні 2019 року скоротилися вдвічі

Оригінал тексту за посиланням

У першому місяці 2019 до бюджету було сплачено лише 1,39 млрд грн акцизного податку на тютюнові вироби. У відсотковому співвідношенні до попереднього року це становить лише 55%, що пов'язано з падінням виробництва і реалізації тютюнової продукції.

Про це йдеться в місячному звіті про виконання держбюджету, опублікованому на сайті Державної казначейської служби, повідомляє БізнесЦензор.

Згідно з даними Казначейської служби, в січні 2018 року в держбюджет було сплачено 2,5 млрд грн акцизного податку на тютюнову продукцію.

Зниження рівня виробництва і реалізації тютюнової продукції, і, як наслідок, падіння рівня сплати акцизного податку, пов'язане з щорічним підвищенням ставок акцизного податку на тютюнові вироби, йдеться в повідомленні Федерації роботодавців України (ФРУ).

ФРУ отримала лист від Головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) в Харківській області. У ньому наведено аналіз ДФС діяльності платників податків, які здійснюють оптову реалізацію тютюнових виробів.

Аналізом встановлено, що обсяги реалізації при кожному підвищенні вартості тютюнових виробів зменшується.

Зростання цін призводить до падіння попиту на тютюнові вироби у споживачів. Це, відповідно, призводить до зменшення надходжень сум акцизного податку до державного бюджету.

Фото - espreso.tv


Опитування Висловити
свою думку