НБУ впроваджує нову систему валютного регулювання

8 січня 2019
НБУ впроваджує нову систему валютного регулювання

Вісім нових постанов НБУ замінять попередню базу з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання. Нововведення передбачають понад 20 послаблень на валютному ринку, які почнуть діяти вже з 7 лютого 2019 року.

Відповідно до нової системи, Національний банк здійснює перехід від валютного контролю за кожною операцією до системи валютного нагляду за принципом «більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги» і, таким чином, зменшує кількість обмежень для населення та бізнесу.

Зокрема, удвічі збільшується граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами - до 365 днів; скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн; дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном (окрім операцій з переказу коштів з України на такі рахунки).

Скасовуються також індивідуальні ліцензії на валютні операції - їх замінить система е-лімітів (2 млн євро на рік для юридичних осіб та 50 тис. євро на рік для фізичних осіб) тощо.

Ці нововведення є реалізацією на практиці Дорожньої карти валютної лібералізації, що була розроблена експертами НБУ разом із Міжнародним Валютним Фондом.


Детальніше за посиланням

Джерела: galinfo, Економічна правда

Інфографіки: прес-служба НБУ

Фото:  Freepik.com

Опитування Висловити
свою думку