У 2019 році криптовалюта підпадатиме під юрисдикцію Національного банку України

29 грудня 2018
У 2019 році криптовалюта підпадатиме під юрисдикцію Національного банку України

У 2019 році криптовалюта підпадатиме під юрисдикцію Національного банку України та Закону «Про валюту та валютні операції»

Як «валютна цінність» криптовалюта підпадатиме під юрисдикцію Національного банку України та нового Закону «Про валюту та валютні операції», який набуде чинності у лютому 2019 року. Законодавство з протидії відмиванню коштів та захисту прав споживачів має поширювати свою дію і на операторів послуг обміну криптовалют. Оподатковувати криптовалюту слід за правилами, застосовними для іноземної фіатної валюти, приватний продаж якої в Україні не оподатковується.

Україна має один з найвищих у світі показників капіталу у біткоїнах у відсотковому відношенні до ВВП. Згідно з ринковими джерелами, криптовалютою в Україні володіють близько 100 000 осіб. Річний обсяг торгівлі гривня/криптовалюти становить близько 775 мільйонів доларів США. Про це йдеться в оцінках аналітиків американської транснаціональної банківської і фінансової корпорації Citi, пишуть автори дослідження «Криптовалюти в Україні: технологія, ринок, регулювання».

У жовтні 2018 Мінекономрозвитку ініціював ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, метою якої є створення зрозумілих умов для ведення діяльності у сфері віртуальних активів та віртуальних валют (криптовалют).

Джерела: Проект USAID «Трансформація фінансового сектору», прес-служба Мінекономрозвитку

Фото - pymnts.com.Опитування Висловити
свою думку