За порушення правил перевірки бізнесу інспекторам загрожує покарання

26 лютого 2019
За порушення правил перевірки бізнесу інспекторам загрожує покарання

Минулого року в Україні затвердили нові критерії перевірок бізнесу, які передбачають відповідальність за порушення не лише для підприємців, а і для інспекторів. Таку інформацію в інтерв’ю «Сегодня» повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

"Інспектор, який не вносить дані в базу, яка приходить, умовно кажучи, за власною ініціативою, на підприємство, на яке йому хочеться, а не за планом, – за це законодавством передбачена адміністративна відповідальність. Санкції можуть бути різні, починаючи від догани і закінчуючи звільненням, штрафами тощо", – зазначив Нефьодов.

За його словами, вся інформація про планові, позапланові та комплексні перевірки більшості контролюючих органів публікується на загальнодоступному сайті. Там можна також ознайомитися із критеріями перевірок.

Нефьодов також зазначив, що інспектори зобов’язані переводити перевірки виключно за чек-лістом, оцінюючи виконання вимог із конкретного списку.

"Раніше відповідальності інспекторів не було передбачено взагалі. До початку цієї реформи у нас в принципі не було ніяких інструментів, щоб впливати на якість роботи різних інспекцій. Можна було покартати, пригрозити звільненням, але критеріїв порушень не було і реальних санкцій до порушників не застосовувалося", – розповів чиновник.

Фото - Факти ICTV


Опитування Висловити
свою думку